Informacje o stylu jazdy randonneurs

Jazda na rowerze to sport, który wymaga dużej siły fizycznej i psychicznej. Bardzo ważne jest, aby rowerzyści mieli dobry układ sercowo-naczyniowy, dobrą równowagę i silne mięśnie.

Kolarze randonneurs są zawsze w ruchu i nie potrzebują dużo czasu, aby dotrzeć tam, gdzie chcą.

Co to jest randonneur cycling?

udział w zawodach kolarskich na dystansie od 100 do 1000 kilometrów.

Sport ten został po raz pierwszy spopularyzowany we Francji i po raz pierwszy rowerzyści musieli jeździć nieprzerwanie dłużej niż jeden dzień. Randonneury są również znane jako „cyklosportowcy”.

Rando to francuskie słowo, które oznacza „wędrować”. Słowo „randonneur” jest używane od początku XIX wieku do opisania rowerzystów, którzy brali udział w wyścigach rowerowych na długich dystansach.

Czym jest Fundacja Randonneurs Polska

Fundacja Randonneurs Polska jest organizacją non-profit w Polsce, która wspiera rowerzystów i imprezy rowerowe.

Fundacja Randonneurs Polska na przestrzeni lat stała się jedną z najbardziej znanych organizacji kolarskich w Polsce. Są też silnym zwolennikiem polskich zawodowych kolarzy, a także inicjatyw oddolnych.

Fundacja została założona w 2002 roku przez dwóch polskich pasjonatów rowerowych, których zainspirował Tour de France do stworzenia własnego wyścigu.

Randonerski styl jazdy

Randonneurs to rosnący trend w świecie kolarskim. Nie tylko jeżdżą na rowerach, ale jeżdżą na nich w sposób, który wcześniej robiono tylko na rowerach górskich.

Coraz popularniejsze staje się również zawody rowerowe. Ideą tego typu zawodów jest jazda na rowerze przez przeszkody i przeszkody w środowisku miejskim.

Zawody rowerowe stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są łatwe do zorganizowania i tanie w porównaniu do innych rodzajów zawodów, takich jak zawody kolarstwa górskiego.