Najpopularniejsze imprezy rowerowe na świecie

Na całym świecie odbywa się wiele popularnych imprez kolarskich. Poniżej przedstawiamy kalendarium imprez rowerowych, które są uważane za jedne z najważniejszych w świecie rowerzystów.

Tour De Pologne, Polska

Tour De Pologne to wieloetapowy wyścig kolarski rozgrywany w Polsce. Po raz pierwszy odbył się w 1996 roku i jest największym wyścigiem kolarskim w Europie.

Polska ma silną kulturę rowerową i jest w kraju wielu rowerzystów. Tour De Pologne od początku swojego istnienia na stałe wpisuje się w kolarski kalendarz i przyciąga kolarzy z całej Europy, a także zza oceanu.

Polska jest gospodarzem tego wydarzenia od ponad 20 lat, bez oznak spowolnienia. Impreza odbywa się co roku na przełomie lipca i sierpnia.

Tour De France, Francja

Tour de France to wyścig rowerowy. Odbywa się corocznie od 1903 roku i jest najbardziej prestiżowym wyścigiem kolarskim na świecie. Tour de France odbywa się zwykle od lipca do września.

Tour de France to jedna z najchętniej oglądanych imprez sportowych na świecie. Kolarze biorą udział w 2199 kilometrach kolarstwa na 21 etapach. Odbywa się w ciągu trzech tygodni i był świadkiem rywalizacji o zwycięstwo wielu znanych kolarzy, w tym Lance'a Armstronga i Chrisa Froome'a.

Tour de France został stworzony przez Henri Desgrange, francuskiego dziennikarza i dziennikarza sportowego, który chciał stworzyć zawody kolarskie, które mogłyby konkurować z ówczesną popularnością wyścigów samochodowych.

Dirty Kanza, USA

Dirty Kanza to zawody kolarskie, które odbywają się w Stanach Zjednoczonych. Odbywa się corocznie i jest otwarty dla wszystkich rowerzystów, zawodowców i amatorów.

Wyścig został rozpoczęty w 1997 roku przez grupę przyjaciół, którzy chcieli sprawdzić swoją wytrzymałość i wytrzymałość podczas wymagającej jazdy na rowerze. Wyścig rozrósł się przez lata i obecnie ma ponad 1000 uczestników rocznie. Jest to wyścig wieloetapowy, który rozpoczyna się 25 maja, a kończy 2 czerwca.

La Vuelta A España, Hiszpania

La Vuelta A España Hiszpania to zawody kolarskie rozgrywane w Hiszpanii. Impreza ta odbywa się od 1933 roku i jest jedną z najważniejszych imprez kolarskich na świecie.

Hiszpania słynie ze wspaniałej pogody, niesamowitego jedzenia i pięknych krajobrazów. Jest także domem dla jednych z najlepszych rowerzystów na świecie, w tym Chrisa Froome i Alberto Contadora. Tour of Spain obejmuje dystans 3500 kilometrów (2200 mil), w tym ponad 200 kilometrów (120 mil) przy średniej prędkości 45 km/h (28 mil/h). Vuelta a España odbywa się co roku we wrześniu lub październiku i trwa trzy tygodnie.

Vuelta Al Pais Vasco, Hiszpania

Vuelta Al Pais Vasco to profesjonalny wyścig kolarski w Hiszpanii. Wyścig ten odbywa się w Kraju Basków i odbywa się co roku od poniedziałku do soboty.

Vuelta Al Pais Vasco, czyli Tour of the Basque Country, zaczyna się w poniedziałek i kończy w sobotę. Trwa trzy tygodnie i ma łączny dystans 3405 kilometrów. Pierwsza edycja odbyła się w 1911 roku i od tego czasu odbywa się corocznie.

Paryż-Roubaix, Francja

Paris-Roubaix to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich na świecie. Zaczyna się w Paryżu, a kończy w Roubaix. To wyścig, który trwa około 250 kilometrów i jest uważany za jeden z najtrudniejszych wyścigów na świecie.

Wyścig odbywa się co roku 9 kwietnia i jest częścią imprezy UCI World Tour.