Regulamin brevetów - wszystko, co musisz wiedzieć

Zasady Brevet Racing różnią się od innych rodzajów zawodów kolarskich, ponieważ kolarze nie muszą jeździć po wytyczonej trasie. Zamiast tego mogą wybrać dowolną trasę, którą chcą podążać, a organizatorzy wyścigu brevet obliczą ostateczny czas dla każdego zawodnika na podstawie przebytej odległości.

Główna różnica między tym typem wyścigów a innymi rodzajami polega na tym, że nie wymaga to jazdy po wyznaczonych trasach, ale daje im swobodę wyboru własnych tras.

Jakie są dystanse brevetów?

Dystans wyścigu brevet to zawody kolarskie, w których uczestnicy muszą przejechać określoną liczbę kilometrów w określonym czasie.

Wyścig brevet jest najczęstszym rodzajem wyścigów rowerowych i zazwyczaj odbywa się na nieutwardzonych drogach, które nie są zamknięte dla ruchu. Zawody składają się z jednego lub więcej okrążeń wokół trasy oznaczonej znakami i rozpoczynają się w tym samym punkcie.

Najpopularniejszym rodzajem wyścigu brevet jest 100-kilometrowa (62 mil) jazda indywidualna na czas.

Jak jest liczony czas zawodnika?

Zasady wyścigu brevet są dość proste: zawodnicy muszą pokonać określony dystans w ciągu godziny i nie mogą zatrzymać się na odpoczynek lub zmianę roweru. Jeśli to zrobią, zostaną zdyskwalifikowani.

Czas potrzebny zawodnikowi na pokonanie tego dystansu jest liczony jako jedna z jego kar czasowych. Obejmuje to czas spędzony na jeździe po chodniku lub w złym kierunku.

Brevet to wyścig kolarski, który zwykle trwa od 100 do 200 mil. Zawodnik zazwyczaj jeździ w tych wyścigach w ciągu jednego dnia, a następnie policzy czas, aby zobaczyć, jak wypada na tle konkurencji.

Czas zawodnika liczony jest w następujący sposób:

  • Całkowity czas potrzebny zawodnikowi na ukończenie trasy
  • Średnia prędkość zawodnika na trasie

Czy żeby wystartować w brevecie muszę mieć rower szosowy?

Rower szosowy nie jest wymagany dla Breveta. Zaleca się jednak posiadanie roweru szosowego z przerzutkami i hamulcami.

Najlepiej jednak mieć taki, aby mieć możliwość trudniejszych przejażdżek. Jeśli rozważasz zakup roweru szosowego, upewnij się, że jest lekki i pasuje do Twojego stylu jazdy.